czwartek, 30 czerwca 2016

Wygodna pościel - poduszki, poduszeczki

Wygodna pościel - poduszki, poduszeczki. Lak System radzi

Wygodne łóżko to podstawa do tego by dobrze wypocząć i doskonale się wyspać. Człowiek potrzebuje średnio 7 - 9 godzin snu na dobę. By czuć się komfortowo w swoim łóżku, cała pościel powinna być wygodna i dostosowana do naszych upodobań i naszego organizmu. Najważniejsza w tej kwestii oprócz materaca jest poduszka. Dzięki odpowiedniej poduszce będziemy budzić się wyspani i w dobrej formie.
Poduszki, poduszeczki na których śpimy podobnie, jak i inna pościel są wykonywane z różnych materiałów. Może to być: poduszka puchowa, wykonana z pierza, poduszka bawełniana, wełniana, lub wykonana z gąbki, pianki, a nawet wody.
Poduszki mają pełnić rolę nie tylko rekreacyjną, ale również zdrowotną i rehabilitacyjną. Mają łagodzić nasze dolegliwości.Dobrze dobrana poduszka nie będzie powodować bólu głowy, ramion, czy karku. Ponadto warto pamiętać, że poduszka będzie dla nas wygodna, gdy dobierzemy ją do pozycji w jakiej najczęściej śpimy.
A więc gdy naszą ulubioną pozycją podczas snu jest spanie na plecach, wówczas potrzebujemy miękkiej i płaskiej poduszki, a jeszcze bardziej płaską trzeba wybrać wtedy, gdy mamy zwyczaj spać na brzuchu. Nieco grubsza przyda się wtedy, gdy śpimy na boku.
Warto mieć również pod ręką tak zwanego" jaśka", czyli małą poduszeczkę na wypadek dyskomfortu podczas snu, wtedy znakomicie sprawdza się taka mała poduszeczka, którą możemy podłożyć pod głowę, w obrębie szyi, czy ramion, lub gdzie nam pasuje wedle potrzeby.

Wybierając poduszkę do spania nie kierujmy się ceną, radami innych osób, lecz wybierzmy ją według siebie, gdyż to my będziemy na niej odpoczywać.
By dobrze i zdrowo nam się spało warto co jakiś czas wynosić pościel na dwór, a szczególnie w chłodne i wietrzne dni. Wietrzyć nie tylko poduszki, lecz również kołdry, koce, poduszeczki, a wszystko po to by zapobiec rozwijaniu się roztoczy.


2 komentarze:

Masz pytania? Chętnie udzielimy wyczerpujących odpowiedzi

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *