piątek, 15 kwietnia 2016

Higiena snu - najważniejsze informacjeBezsenność, często uważana za poważny problem natury medycznej, w wielu przypadkach może zostać „wyleczona” dzięki zadbaniu o higienę snu i zastosowaniu się do kilku prostych wskazówek.

Higiena snu to przede wszystkim stały schemat związany ze wstawaniem oraz chodzeniem spać. Ważne jest przestrzeganie stałych godzin, dzięki czemu organizm wpada w naturalny rytm. W problemach związanych ze snem ważne staje się wyeliminowanie kilku czynników, które spokojny sen mogą w znacznym stopniu utrudniać. 
Wśród tych czynników znajduje się nie tylko kofeina, ale także alkohol oraz papierosy. O ile wymienione używki należy znacznie ograniczyć lub całkowicie wyeliminować, zwiększona powinna zostać aktywność fizyczna. 
Warto ograniczyć liczbę i długość drzemek w ciągu dnia oraz zadbanie o odpowiednie warunki w sypialni. Cisza i mrok oraz wygodne łóżko takie jak nasze - Lak System z dobrze dobranym materacem i pościelą to podstawa. 

Często popełnianym błędem, który w efekcie utrudnia zasypianie, jest zjadanie zbyt obfitych kolacji. Lekki posiłek jest znacznie lepszym rozwiązaniem i pozwala uniknąć bezsennych nocy.

Pozdrawiamy i polecamy inny nasz artykuł. 

Z materacami trochę jak ze smartfonami - co chwilę coś nowego, coś innego oraz to pytanie... co wybrać? Przeczytaj!

1 komentarz:

Masz pytania? Chętnie udzielimy wyczerpujących odpowiedzi

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *